Vannitoamooduleid valmistava SSA Rakennus Oy tootmisprotsessis tagavad Kiilto hüdroisolatsiooni- ja plaatimissüsteemi tooted ühtlase kvaliteediga tulemused. Kiilto ja SSA aastatepikkuse koostöö jooksul on arendatud ja rakendatud uusi praktilisi töömeetodeid, et moodultooteid paremaks muuta. Materjali raiskamist vähendav moodulehitus on samm jätkusuutlikuma ehituse suunas, mis on oluline eesmärk nii SSA kui ka Kiilto jaoks.
Alates eelmise aasta detsembrikuust on SSA moodulehituse üksus tegutsenud uutes tootmisüksustes Vantaas Soomes. SSA alustas vannitoamoodulite tootmist 2019. aastal. Kuna kasvav äri nõudis suuremaid tootmisüksusi, tekkis võimalus projekteerida uus tehas, mis vastab moodulite tootmise vajadustele.
Moodulitehase juht Sampo Päkkilä ütleb, et olulisemaks on muutunud kogu protsessi sujuvus ja töid planeeritakse aina hoolikamalt. Kasutatavad tootmismeetodid on välja kujunenud kogemuste põhjal. Uue tehase ehitamisel annab kindlustunde teadmine, et koostöövalmis tarnija on alati lähedal.
„Meil on väga hea meel, et Kiiltos on tuttavaid inimesi, sest nii saame luua tugeva koostöö ja suhtlemist lihtsamaks muuta. Tuttavat tarnijat on kergem usaldada kui sellist, kes soovib vaid kauba väljastada ja rohkem mitte ühenduses olla. Selline tarnija jääb kaugeks ja anonüümseks,“ räägib Päkkilä.
Koostöö on toonud kaasa uusi teadmisi ning aidanud arendada nii tooteid kui ka töömeetodeid
Tootmismahu suurenedes on moodultooted palju edasi arenenud. Kiilto ja SSA aastatepikkuse tiheda koostöö tulemusel on tehtud mitmeid väikeseid muudatusi, mis on parandanud lõpptoote kvaliteeti ja lihtsustanud tööd, nt hüdroisolatsioonimembraani kinnitamist ja hüdroisolatsioonitööde viimaseid samme.
Kiilto ulatuslikud teadmised ehituskeemia ja tööstusliimide alal on aidanud tulemusi optimeerida ning Kiilto teadus- ja arendusmeeskond on SSA tootmisüksust mitmel korral külastanud.
„Meie uute toodete väljatöötamist võib vahel võrrelda isegi laborikatsetega, kuid kuna Kiilto on alati meie soovidega arvestanud ja nende nimel vaeva näinud, on koostöö vilja kandnud,“ ütleb Päkkilä naeratades.
„Oleme õppinud ka uusi töömeetodeid, näiteks märja ruumi kvalifikatsioonikoolitusel, mida Kiilto meie juures teenusena osutas. See on suurepärane näide heast koostööst.“
Kvaliteetsed ehitusmaterjalid, mis sobivad täpseks tootmisprotsessiks, on moodulehituse oluline osa
SSA moodulite kasutamine lihtsustab ehitustööde planeerimist ja teostamist. Lõppkasutajale annavad moodulid kindlustunde. Kui vannituba ehitatakse kontrollitud tingimustes, võite arvestada parima kvaliteediga. Parima kvaliteedi ja ohutuse tagavad ka usaldusväärsed ehitusmaterjalid.
SSA tootmisprotsessis kasutatakse Kiilto plaatimissüsteemi ja Kerasafe hüdroisolatsioonisüsteemi.
„KiWa Inspecta auditeeritav märgruumide sertifitseerimisprotsess, mis hõlmas ka Eurofinsi läbiviidavat hüdroisolatsioonisüsteemi veepidavuse katset, andis meile kindluse, et Kiilto tooted on kvaliteetsed. Hüdroisolatsioonisüsteemi veepidavuse katse on väga põhjalik: selle käigus piserdatakse süsteemi külma ja kuuma vett ning tehakse seitsmepäevane sukelduskatse ja dünaamiline koormuskatse."
Kiilto Kerasafe vee- ja aurukindel kangas on väga elastne ja vastupidav. Nii kangas, tugevduslint kui ka trapitugevdustükk, mis on kõik hüdroisolatsioonisüsteemi osad, tagavad veekindluse terveks vannitoa eluajaks. Kerasafe süsteemil on suur pragude sildamisvõime. Kui keraamiline plaat mõraneb või mõni üksik plaat tuleb välja vahetada, saab seda teha ilma hüdroisolatsioonikihti rikkumata.
Moodulehituse töödejuhataja Petteri Kiviniemi selgitab, et Kerasafe’i tugevduslindi ja kanga paigaldust kontrollitakse hoolikalt ning kui töö on valminud, tehakse sellest fotod. Märja ruumi moodulite sertifitseerimine nõuab ka pidevat kvaliteedikontrolli. Tööetapid pildistatakse üles ja dokumenteeritakse. Kogu protsessi vältel tehakse tööd nii hoolikalt, et kaebusi peaaegu ei olegi.
„Tänu sellele, et SSA kasutab moodulite valmistamisel Kiilto tooteid, suureneb klientide silmis ka SSA usaldusväärsus,“ räägib Päkkilä.
„Kiiltot teatakse kui tugevat kvaliteetsete toodetega Soome tarnijat.“
SSA ja Kiilto töös on olulisel kohal keskkond
SSA hinnangul muutuvad keskkonnakriteeriumid ehitussektoris aina olulisemaks. Hea näide jätkusuutlikust ehitamisest on SSA Qiva moodulkontseptsioon, mis vähendab materjalide raiskamist, ehitusobjektide soojuskadu, ehitusaegset elektritarbimist ja süsinikujalajälge rohkem kui 50%.
Kiilto piirkonnajuhi Daniel Hilli sõnul väljendub Kiilto keskkonnale antud lubadus kõiges, alates tooraine hankimisest kuni klienditeeninduseni. Näiteks on üle 50% pakenditest valmistatud ringlussevõetud materjalidest (sh ehitusjärgsest ringlussevõetud plastist) ja see osakaal suureneb iga aastaga.
On tõenäoline, et tulevikus väljenduvad keskkonnaväärtused ka vajaduses kohandatavate ja mitmeotstarbeliste ehituslahenduste järele: näiteks võib ruum olla päeval kontor ja öösel hotell. Korterid võib olenevalt perekondlikust olukorrast muuta stuudiotest lastega perede kodudeks ja ligipääsetavateks eluruumideks eakatele. SSA peab Kiilto tooteid kohandatavateks ja kahe ettevõtte tihe koostöö võimaldab arendada tulevikus tooteid, mis arvestavad turuvajadustega. Vajaduse korral arutatakse põhjalikult uusi lahendusi.
Nii nagu moodulite tootmine, nõuab ka kliendi vajadustele vastavate liimide valmistamine ja uusimate nõuetega kohandumine pädevaid spetsialiste ja sujuvat meeskonnatööd. SSA ja Kiilto on oma töös ja jätkusuutlikkus tootearenduses väga kindlad.