Märjad ruumid nagu vannituba ja duširuum vajavad enne plaatide paigaldamist hüdroisoleerimist, mis kaitseks ehitist ja selle konstruktsioone vee ning niiskuse kahjuliku mõju eest. Millist hüdroisolatsioonitoodet eelistada? Mille järgi valikut teha?
Klassikaline Fibergum, turul aastast 2008
Kõige klassikalisem ja kauem ehk juba aastast 2008 turul olev Kiilto Fibergum hüdroisolatsioonimastiks on hinnalt soodsaim, ühekomponentne kiudtugevdatud hüdroisolatsioonimastiks, mis paigaldatakse niiskete ruumide seina- ja põrandaplaatide alla. Hüdroisolatsioonimastiks on mõeldud kasutamiseks sisetingimustes ehk aastaringselt köetavates vannitubades, duširuumides ja saunades ent ei sobi kasutamiseks kohtades, mis on pidevalt vee all nagu basseinid või juhul, kui temperatuur tõuseb üle +60°C nagu sauna leiliruumide seintel. Kiilto Fibergumi paigaldamine on uutest süsteemidest mõnevõrra töömahukam, kuna eeldab tugevduskangaste ja läbiviikude paigaldamist ning mastiksi kahte kihti seinale rullimist, mis nõuab omajagu kuivamisaega – esimese kihi puhul kaks, teise puhul kuus tundi. Samas on tegemist valmistootega, mis ei kuiva liiga kiirelt ehk ka algajate jaoks on lihtsam, sest mastiksit paigaldades ei pea kiirustama. Kiilto Fibergumi paigaldatakse otse niiskes ruumis kasutatavale betoonile, tellistele, tsemendipõhistele tasandussegudele ja ehitusplaatidele.
Külmumiskindel ja kiiresti kuivav Keramix
Kui vannitoa remondiga on kiire, aga eelistate hüdroisolatsiooni paigaldamisel klassikalist rullimismeetodit, tasub mõelda Keramix süsteemile, mille kuivamisaeg on Fibergumist oluliselt kiirem – esimesel kihil üks tund ja teisel 1,5 tundi. Seega on kiirematel ehitusmeestel võimalik vannitoaremont valmis saada ühe päevaga! Keramix on Kiilto hüdroisolatsioonitoodetest ainsana külmumiskindel ja jäätumistestitud ning sobib sise- ja välistingimustesse, sealhulgas ka aastaringselt mitteköetavatesse suvemajadesse, terrassidele ja treppidele.
Toote kiirem kuivamine tuleneb kahekomponentsusest ehk Keramix vajab eelnevat kokkusegamist, mis omakorda tähendab ka kiiremat tegutsemisvajadust, kuna mastiks on pärast segamist kasutuskõlblik 45 minuti jooksul. Samas lisab mugavust, et torude läbiviikude jaoks pole vaja osta eraldi kangatükke, vaid need saab isoleerida paksema Keramix pastaga.
KeraSafe’i abil valmib vannituba loetud tundidega
Kiilto kõige uuema hüdroisolatsioonisüsteemiga Kiilto KeraSafe edeneb vannitubade remont kõige kiiremini. Mastiksi rullimise asemel spetsiaalse KeraSafe Speed liimiga seinale kleebitav veetõkkekangas teeb töö kiireks ja lihtsaks ning on kõigile jõukohane. KeraSafe süsteemi puhul võib plaatimistöödega alustada seintel koheselt ja põrandatel kahe tunni pärast. Kasutades plaatimiseks Kiilto Kerapid DF kiirkivinevat plaatimissegu on võimalik pinnad vuukida juba kahe tunni pärast. Neile, kes sooviks vannitoa hüdroisoleerimiseks kasutada kangaga meetodit, kuid aeglasemini kuivavat, on nüüdsest pakkuda ka KeraSafe Dual A + X liim, mille tööaeg on tunduvalt pikem (6h) ning võimaldab plaatimisega alustada alates 15 h pärast peale kanga seinale liimimist.