Kiiltolased ühendavad jõud, et hoida oma lubadust Läänemerele

Kiiltolased osalesid esimest korda iga-aastasel Läänemere päeval, mille korraldas John Nurmineni fond. Meie töötajad mitmetest riikidest eemaldasid Läänemere kallastelt prügi ja algatasid sotsiaalmeedias fotoväljakutse mere heaks.

John Nurmineni fondi korraldatud Läänemere päeva üritus toimub igal aastal augusti viimasel neljapäeval. Eesmärk on suurendada teadlikkust Läänemerest ja selle seisundist ning julgustada inimesi nautima merd ja tegutsema selle heaks. Kiilto alustas John Nurmineni Fondiga koostööd 2021. aasta alguses ja osaleb nüüd esimest korda Läänemere päeval. Koostöö on tihedalt seotud ka Kiilto lubadusega keskkonnale.
 

“Vastutuse võtmine keskkonna eest on Kiilto kultuuri üks nurgakive ja osa meie igapäevatööst. Peaaegu kõik riigid, kus Kiilto tegutseb, asuvad Läänemere või selle valgala ääres. Läänemerepäeval osalemisega tahtsime tähistada merd, mis kuulub meile kõigile, tuua esile olulisi keskkonnaprobleeme, võtta kasutusse keskkonnaalaseid meetmeid ja julgustada teisi sama tegema,” ütles Kiilto tegevassistent Tiina Niemi.

Kiiltolased korjavad Läänemere kaldal prügi

Läänemerepäeva üritusest võtsis osa Kiiltolased riikidest, kus Kiilto tegutseb. Osalejaid oli Soomes, Venemaal, Eestis, Ukrainas ja Poolas.

Vihmane ja tuuline ilm sel päeval neid ei häirinud. Kiilto Helsingi kontorist suundus meeskond pärastlõunaks Helsingi Lauttasaari linnaossa, et korjata prügi mere kaldalt ja jooksuradadelt. Kiilto turundusjuht Kaisa Tuppura, kes korraldas prügikoristusürituse, oli pärastlõuna kulgemisega rahul: “Meie kontorist avaneb vaade Läänemerele, nii et näeme seda iga päev. Mõtlesime, et Läänemere päeva puhul tahame olla looduse ja mere ääres ning koguda üles ka need väikesed prügikillud, mis jäävad loodushuviliste ja jooksjate teele. Oli tore näha, kui innukalt kogu meeskond osales,” rõõmustab Tuppura.

Üks prügikoristajatest oli Kiilto brändi- ja kommunikatsioonipraktikant Thomas McGinley, kes kolis kaks aastat tagasi Washingtonist Soome õppima.

“Soomlastel on loodusega väga tihe suhe. Vastutuse võtmine keskkonna eest ja püüdmine seda kaitsta on ka minu jaoks oluline, seega on tore, et Kiilto tahab astuda konkreetseid samme keskkonna ja Läänemere heaks, näiteks toetades seda üritust keskkonnateadlikkuse suurendamiseks,” ütles McGinley. Läänemeri on talle eriti tuttav ujumiskohana.

“Ma armastan ujumist ja olen lihtsalt harjunud ujuma avavees, ilma et pärast seda saunas käiksin,” ütleb ta naerdes.

“On tore, et Kiilto on ühendanud jõud John Nurmineni sihtasutusega, et Läänemere heaks tegutseda. Keskkonnast hoolimine on meie strateegia oluline osa ja me tahame oma lubadust keskkonnale iga päev täita. See on üks põhjus, miks me oleme uhked, et oleme Kiiltolased,” ütleb Tuppura.

Läänemere-teadlikkuse edendamine sotsiaalmeedia fotovõistlusega

Selleks, et tekitada laiemat arutelu Läänemere seisundi üle, käivitas Kiilto ka sotsiaalmeedias fotoväljakutse. Osaledes said inimesed suurendada Kiilto iga-aastast annetust John Nurmineni fondile. Väljakutse hõlmas foto postitamist sotsiaalmeedias näiteks Läänemere-sõbralikust söögist, avavees ujumisest, prügi kogumisest või mõnest muust loodusega seotud tegevusest märgusõnaga #kiiltoforthebalticsea. Tänu fotoväljakutsele annetab Kiilto lisaks iga-aastasele annetusele 5000 eurot John Nurmineni sihtasutusele.

“Meie fotoväljakutse oli väga populaarne ja meil oli hea meel näha, kui paljud inimesed olid valmis varrukad üles käärima ja Läänemere heaks tegutsema, näiteks oma naabruskonnas prügi korjates,” ütles Kiilto kommunikatsioonijuht Satu Makkonen.