Eritiste plekkide tõhus eemaldamine suurendab rajatise head hügieeni, pakub klientidele ohutumat keskkonda ja ennetab nakkusi. Eritiste plekid desinfitseeritakse nakkusohu vältimiseks alati kohe pärast nende avastamist.
Eritiste plekkide puhastamine võib toimuda ühe- või kaheastmelise desinfitseerimisprotsessina. Valige õige meetod ja desinfitseerimisvahend ning ärge unustage head kätehügieeni.
Üheastmeline eritiste plekkide desinfitseerimine
- Kasutage kaitsekindad
- Valage plekile piisavalt desinfitseerimisvahendit (nii palju, et see oleks täielikult kaetud)
- Pühkige plekk ühekordselt kasutatava puhastuslapi või paberiga seda laiali määrimata ning visake kasutatud lapp ja kindad kohe prügikotti
- Desinfitseerige oma käed
Kaheeastmeline eritiste plekkide desinfitseerimine
- Kasutage kaitsekindad
- Image plekk ühekordselt kasutatava salvrätikuga
- Visake salvrätik ja kinnas jäätmekonteinerisse
- Pange kätte uus paar kindaid
- Niisutage puhast salvrätikut desinfitseerimisvahendiga
- Pühkige määrdunud ala puhtaks
- Visake salvrätik ja kindad jäätmekonteinerisse
- Desinfitseerige oma käed
Põhjalikud hügieenitavad on ohutuse üks osa
Okse, lima, sülg, mäda, väljaheide, uriin, veri ja muud inimeste või loomade kehaeritised on patogeenide kasvulava ning kujutavad endast märkimisväärset nakkusohtu. Seetõttu on kehaeritiste plekkide kiire eemaldamine iga töötaja kohustus.
Eritiste plekkide komplekt
Plekkide eemaldamiseks ja desinfitseerimiseks vajalikud vahendid tuleb paigutada ühiselt kokkulepitud kohta, et töötajatel oleks neile kiire juurdepääs. Eritiste plekkide eemaldamise komplekt teeb eritiste plekkide eemaldamise lihtsamaks, kui kõik vajalik on ühes kohas. Samuti saate välja printida juhised, milles kirjeldatakse üheastmelist kehaeritise pleki desinfitseerimise meetodit ja selleks kasutatavaid tooteid.
Komplekt sisaldab juhiseid, kaitsekindaid / ühekordselt kasutatavaid kaitsekindaid, ühekordselt kasutatavaid põllesid, hingamisteede kaitsevahendeid ning vajalikke desinfitseerimisvahendeid ja puhastusvahendeid, käte desinfitseerimisvahendit, prügikotte ja ühekordselt kasutatavaid käterätikuid.
Eritiste plekkide desinfitseerimiseks kasutatav desinfitseerimisvahendit tuleb hoolikalt valida. Tõhusaks ja ohutuks desinfitseerimiseks tuleb järgida kasutusjuhendit. Kui kasutatakse klooripõhist desinfitseerimisvahendit, peab kaheastmelise meetodi puhul aktiivkloori kontsentratsioon olema 500-1000 ppm (miljondikosa). Üheastmelise meetodi puhul peab klooripõhise desinfitseerimisvahendi aktiivkloori kontsentratsioon olema 5000 ppm (miljondikosa). Enne eritise pleki eemaldamist on oluline tagada, et desinfitseerimislahus oleks õige tugevusega ja et see ei oleks aegunud.